Предавање из области ,,Основи безбедности деце”

IMG_20180112_123946   kopija

У сарадњи Министарства унутрашњих послова и Министарства просвете, науке и технолошког развоја, основан је пројекат под називом ,,Основи безбедности деце”.

У нашој школи, предавања је одржао Владимир Илић, представник Полицијске управе Крагујевац, одељења општине Топола, а теме предавања су биле следеће:

• Превенција и заштита деце од опојних дрога и алкохола; одржано 10.01.2018. године за ученике 4. и 6. разреда.
  • Безбедно коришћење интернета и друштвених мрежа; одржано 11.01.2018. године за ученике 4. и 6. разреда.
  • Превенција и заштита деце од трговине људима; одржано 12.01.2018. године за ученике 4. и 6. разреда.
  • Насиље као негативна друштвена појава; одржано 15.01.2018. године за ученике 6. разреда

Предавање је предвиђено и одржано за ученике четвртог разреда свих наших школа, матичне школе и издвојених одељења из Светлића, Доње Трнаве и Витлине и за ученике шестог разреда. Ученици су имали прилику да, кроз приказану презентацију, слике и видео записе исповести бивших преступника, науче нешто ново о опасностима које их окружују, а које сами морају препознати и у истим поступити исправно.

Ученици су активно учествовали у дискусијама током предавања и показали да су о поменутим темама, у одређеној мери, информисани али су на овим предавањима свакако научили доста тога што ће им користити у свакодневном животу.

Како је све то изгледало и о чему се причало, можете погледати на фотографијама које се налазе у галерији сајта.