Октобар – месец правилне исхране

IMG_20171020_132434

Већ нам је познато да се октобар обележава као месец правилне исхране. Циљ кампање Октобар месец правилне исхране јесте скретање пажње јавности да се правилне навике у исхрани стичу у најранијим узрастима живота. Ове године се Светски дан хране обележавао 16. октобра, под слоганом ”Климатске промене утичу на производњу хране”.

Како су у ову акцију укључене и образовне установе, и наша школа је дала свој мали допринос овој, за нашу децу, веома битној активности.

Ученици наше школе су у два дана, један дан ученици млађих разреда, а други дан ученици старијих разреда, организовали пијацу здраве хране.

На столовима се могло видети и купити пуно свежег воћа и поврћа, сувог воћа, разне врсте зимница, компота…

Како је то изгледало погледајте овде: галерија.