ОДЛАЗАК НА БЕОГРАДСКИ САЈАМ

IMG_20181202_194535

У суботу, 02. децембра, ученици старијих разреда су посетили Београдски сајам где се одржавао 12. Фестивал науке. Слоган овогодишњег фестивала био је “Земља будућности”, а сам циљ поменутог фестивала је да се сви учесници позабаве будућношћу и да науче како исту да сачувају.

Како је и времена и природних ресурса, од којих сви зависимо, све мање, јављају се питања на која треба пронаћи одговоре:

• Како исте искористити на прави начин?
  • Како да усмеримо технологију тако да буде у служби наше планете и свих нас који живимо на њој?
  • Шта за земљу може да уради појединац, а у чему ћемо бити најбољи ако удружимо снаге?

Наши ученици, у пратњи одељењских старешина и неколико наставника, обишли су Халу 1 – НАУКА БЕЗ ПРЕСТАНКА И Халу 3а – ЕКСПЕРТИНЕЈЏЕРИ.

У Хали 3 су имали прилику да виде разне занимљивости од давне прошлости до данашњег дана, кроз све научне области (техника, технологија, биологија, географија, историја, математика…). Неки ученици су се укључили у извођењу експеримената.

У Хали 3а, водичи кроз Земљу будућности били су школарци из целе Србије који су демонстрирали оригинална и готово иновативна решења за бројне проблеме у свим научним областима.

Како су наши ученици провели овај дан, може се видети на фотографијама у галерији овог сајта.