ДЕЧЈА НЕДЕЉА

IMG_20171004_140237

Дугогодишње обележавање Дечје недеље, у свету и код нас, има за циљ скретање пажње јавности на децу и младе, на дете као носиоца права, на потребе деце у породици и друштву, на право детета да одраста у што бољим условима.

Овогодишња Дечја недеља је обележена у знаку међугенерацијске сарадње.

У нашој школи је обележена, као и сваке године, низом активности, успешно спроведених, у којима су учествовали сви ученици – и млађих и старијих разреда.

Првога дана, 02. октобра, организована је изложба дечјих радова постављених на паное, украшавајући ходнике наше школе.

03. октобар је био резервисан за изложбу играчака, када су ученици млађих разреда приложили своје омиљене играчке и на, за њих посебно, веома забаван начин обележили други дан Дечије недеље.

Трећег дана су ученици шестог и осмог разреда извели представу под називом ”Тамна страна месеца”, којој су присуствовали сви ученици школе.

Четвртог дана су ученици трећег разреда извели луткарску представу под називом ”Вашар у Тополи”.

Петак, пети дан Дечје недеље, ученици млађих разреда су провели на игралишту где су уживали у такмичарским активностима са својим другарима.

Фотографије које сведоче о наведеним активностима, смештене су у галерији нашег сајта.

И, као што мото овогодишње Дечје недеље каже:

”ГРАДИМО МОСТОВЕ МЕЂУ ГЕНЕРАЦИЈАМА ЗА РАДОСТ СВАКОГ ДЕТЕТА!”